coca_cola_logo_distributorluk_v1

Coca-Cola

Coca-Cola, 200’den fazla ülke ve bölgede sunduğu 500’den fazla marka ile komple bir içecek şirketi olma vizyonuyla hareket etmektedir. Merkezi Atlanta’da bulunan şirket 134 yıldır ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır. 55 senedir Türkiye’de hizmet veren Coca-Cola, Türkiye’de Coca-Cola Meşrubat Pazarlama Danışmanlık San. Tic. A.Ş. (Coca-Cola Türkiye) tarafından temsil edilmektedir. 1 Ocak 2012 itibari ile Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan ülkelerini kapsayan Kafkasya ve Orta Asya bölgeleri de Coca-Cola Türkiye merkezi altında yönetilmektedir. Bölgenin zengin ürün portföyünde Coca-Cola, Coca-Cola Light, Coca-Cola Şekersiz, Fanta, Sprite, Schweppes, SenSun, Cappy, Doğadan, Fuse Tea, Powerade, Burn, Gladiator, Monster, Damla Minera, Damla Su, Zico, Georgia, Illy markaları başta olmak üzere 9 farklı kategoride 19 markasıyla içecekleri müşterilerine sunmaktadır.

Gürpa, 1977 yılından bugüne Coca-Cola Türkiye’nin satış ve dağıtımını gerçekleştiren yetkili firmasıdır. 40 yılı aşkın süredir Coca-Cola ile ortak faaliyet gösteren firmamız 2017 senesinde 40. Yıl hizmet ödülü ile onurlandırılmıştır.

Mey Diageo

Tekel’in alkollü içkiler bölümünün özelleştirilmesiyle 2004 yılında kurulan Mey, Türkiye’de biri üretim diğeri satış ve pazarlama olmak üzere iki ayrı şirket olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Mey’in ürün portföyü içerisinde Yeni Rakı, Tekirdağ Rakısı, İstanblue ve Binboa votkaları, Kayra, Terra ve Buzbağ şarapları gibi markalar yer almaktadır. Mey, 2011 yılından itibaren, yaklaşık 180 ülkede ticari faaliyetleri 80 ülkede bölge ofisleri bulunan alkollü içki üreticisi Diageo’nun şemsiyesi altına girmiştir. Kurulduğu günden bu yana topluma karşı sorumlu bir şirket olmayı sürdüren Mey, çalışanlarının yeteneklerini ve markalarının gücünü birleştirerek, distribütör ve satış ekipleriyle birlikte 2.000’den fazla çalışanıyla Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri haline gelmiştir. Lider distile alkollü içecek, bira ve şarap markaları ile dünyanın en büyük alkollü içki üreticisi olan Diageo’nun uluslararası alandaki bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde ürün portföyünü güçlendiren Mey, Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Windsor, Buchanan’s viskileri, Smirnoff, Ciroc ve Ketel One votkaları, Baileys, Captain Morgan, Don Julio, Tanqueray gibi markaların iç piyasadaki dağıtımını sürdürmektedir.

Gürpa, 2009 yılından bugüne Mey Diageo’nun satış ve dağıtımını gerçekleştiren yetkili firmasıdır.

mey_diageo_logo_distributorluk_v1
superfresh

SuperFresh

Türkiye’de perakende dondurulmuş gıda sektörünün ilk şirketi olan Kerevitaş Gıda Sanayi, 1970 yılında Bursa’nın Akçalar ilçesinde kuruldu. Öncelikli faaliyeti İskandinav ülkelerine canlı kerevit ihracatı olan Kerevitaş, ihracat yaptığı ülkelerden gelen istekler doğrultusunda 1980 yılında dondurulmuş meyve ve sebze üretimine ve ihracatına başlamıştır. 1990 yılına gelindiğinde SuperFresh markası ile meyve-sebze, su ürünleri ve pizza çeşitleriyle Türkiye’de perakende pazarına giren ilk firma olan Kerevitaş, Türk tüketicisini, o zamanlar için son derece yenilikçi anlamlar taşıyan ‘dondurulmuş ürün kavramı’ ile tanıştırmıştır. Kerevitaş, birkaç yıl içinde sektörünün ilk dondurulmuş milföy ve börek çeşitlerini de ürün gamına ekledi. Kerevitaş bugün SuperFresh markasıyla perakende kanalındaki toplam 128 ürünüyle dondurulmuş gıda pazarının en zengin ürün gamına sahip şirketi konumundadır. Kerevitaş bugün, Bursa Akçalar’da 220.000 m²’lik bir sahada 62.000 m² kapalı alanda 5 ana işletmeden ( sebze-meyve, patates, unlu mamüller, ton balığı ve su ürünleri ) oluşan fabrikasında modern teknoloji ile üretim yapmaktadır. -18°C depolarda muhafaza edilen dondurulmuş ürünlerin dağıtımı 200’ün üzerinde araçla yapılıyor ve mağazalardaki yaklaşık 25.000 dolapla toplu tüketim ve perakendeye hizmet verilmektedir. Genel Müdürlüğü İstanbul’da olan şirket, 1995 yılından bu yana halka açık bir şirket olarak faaliyet göstermektedir. Kerevitaş’ın SuperFresh markalı ürünleri; yurtiçinde İstanbul Avrupa / Asya, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya illerindeki Bölge Müdürlükleri ve bölgelere bağlı 50 bayilik aracılığıyla tüketicileriyle buluşmaktadır. Kerevitaş’ın geniş ürün yelpazesine ait birçok ürünü Avrupa, Orta Doğu ve Amerika ülkeleri başta olmak üzere toplam 25 ülkeye ihraç edilmektedir.

Gürpa, 2019 senesinde SuperFresh’in satış ve dağıtım gerçekleştiren yetkili firması olarak bayileri arasında yerini almıştır.

Tuborg

Türkiye bira sektöründe, tüm kategorilerde çarpıcı bir geçmişi ve Carlsberg ile 17 yılı aşkın süredir yakın işbirliği bulunan Türk Tuborg, yaptığı uluslararası ortaklıklar ile Türkiye bira pazarının en büyük oyuncularından biridir. Türk Tuborg 1967 yılında İzmir-Pınarbaşı’nda kurulmuş ve 1969 yılından bu yana İzmir’deki tesislerinde bira ve malt üretiminin yanısıra yurtdışından ithal etmekte olduğu bira markalarının distribütörlük faaliyetleri ile iştigal etmektedir. Yılda 36 bin ton malt ve yaklaşık 579 milyon litre bira üretim kapasitesi ile entegre bir tesis olan Türk Tuborg fabrikası, Türkiye’nin en büyük bira fabrikalarından biridir. Türkiye’de birçok “ilk”in sahibi olan Türk Tuborg, kalite odaklı yapısı ve geleneksel bira üretimine verdiği önemle, bira üretimini maddi kazancın ötesinde tıpkı bir sanat gibi ele almayı ve saygın bir konuma getirmeyi ilke edinmiştir. Mutlak mükemmelliği hedefleyerek üretim çeşitliliğini ve niteliğini sürekli geliştirmek ve örnek alınacak ürünler sunmak bu anlayışın merkezinde yer almaktadır. Ürünlerinin kalitesi ve Alman Saflık Yasası’na uygun olarak üretildiği bağımsız, tarafsız ve yetkin bir kurum olan Münih Teknik Üniversitesi Weihenstephan Biracılık ve Gıda Kalitesi Araştırma Merkezi tarafından onaylanmış ve belgelenmiştir.

Gürpa, 2002 senesi itibariyle Türk Tuborg A.Ş.’nin satış ve dağıtımını gerçekleştiren yetkili firmasıdır.

tuborg_logo_distributorluk_v1